Новини

Українська культурна еліта в боротьбі за українську націю

Будь-які твердження, що Україні незалежність дісталася як подарунок долі, цілком безпідставні. Покоління талановитих, закоханих в українські фольклор, історію, мову, традиції людей, поклали життя за те, аби пересічні українці збагнули для себе цінність власної держави і були готові відстоювати її суверенність.

ГО Культурний Проект разом з Музеєм видатних діячів української культури започаткував серію відкритих онлайн-лекцій “Українська культурна еліта в боротьбі за українську націю”.

Фахівці з історії української культури розповідатимуть, як українські поети, музиканти, письменники, публіцисти, перекладачі, актори та драматурги боролися за українську націю засобами культури.

Лекції будуть присвячені Михайлу Драгоманову, Олені Пчілці, Миколі Лисенку, Михайлу Старицькому, членам родини Черняхівських – Людмилі, Олександру та Вероніці, Івану та Оксані Стешенкам та їхнім нащадкам, найбільшому меценату українського руху Євгену Чикаленку, Івану Франку та іншим.

Серія лекцій допоможе:

▪️ відчути специфіку процесів українського національного відродження українського народу;

▪️ наочно пересвідчитись у справжніх намірах російської, австрійської імперської, а згодом радянської тоталітарної влади щодо знищення українського народу, його історії та культури;

▪️ зрозуміти, яку жертву сплатила українська інтелігенція за формування національної свідомості свого народу.

Лектори курсу – науковці, співробітники Музею видатних діячів української культури

Перша лекція курсу відбудеться у форматі онлайн 15 лютого 2023 року. Участь безкоштовна.