Новини

“Культурний Проект” починає співпрацю з Музеєм видатних діячів української культури

«Український Парнас» – унікальне місце в Києві, квартал між вулицями Саксаганського та Жилянською. Наприкінці XIX – початку ХХ ст. тут спеціально оселилися у близькому сусідстві родини українських митців Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького і Панаса Саксаганського. А у 1987 році саме тут створили Музей видатних діячів української культури .

На лекціях музею можна дізнатись багато цікавого з життя українських діячів. Найближча подія музею – відкрита лекція Віталія Скальського “Крути 1918: нові дослідження й нові відкриття”.

Бій під Крутами є одночасно національним міфом та стимулом. За кілька останніх років історики суттєво просунулись у вивченні цієї битви. Наразі вдалося встановити та перевірити життєписи вісьмох героїв та віднайти шість їхніх фотокарток. У грудні 1918 року на станції Крути стався ще один бій. І теж із жертвами...

Лекція відбудеться у форматі “Франковий сальон”. Це своєрідна інтелектуальна вечірка, коли до господарів приходять гості, читають свої творчі напрацювання, обговорюють актуальні новини громади. А власники домівки пригощають їх чимось смачним і напоями. Наприклад, наливками з солодощами, як свого часу робила Ольга, дружина Івана Франка.

Цього року “Культурний Проект” запланував з Музеєм серію спільних онлайн-подій. Тож слідкуйте за нашими анонсами. Перші дві відбудуться вже у лютому 2023.

Дізнатися більше про подію 28 січня можна тут