Новини

Маніпуляції ідентичністю. Чого (не)навчає історія?

Ми сьогодні обороняємо не лише наші кордони й територію від загарбників, але й право бути українцями. Ворог застосовує метод «випаленої землі» та знищує все, що є запорукою формування української ідентичності. На окупованих територіях росіяни відразу використовують перевірені способи впливу на людей, намагаються «перевиховати» дітей та підлітків.

Одна з технологій — це викривлення картинки минулого та адаптація під свої сучасні потреби. Тобто історія виступає знаряддям маніпуляції ідентичністю. Нам же треба навчитися використовувати історію як інструмент захисту.

Тож ідентичність — це статичне чи динамічне явище? Які є технології фальсифікації/підміни ідентичності та як ми можемо їм протистояти? Чи можливо керувати власною ідентичністю та як побудувати захист індивідуальної та колективної ідентичності?

Говорили про це під час відкритої онлайн-дискусії «Маніпуляції ідентичністю. Чого (не)навчає історія?», яка відбулася 22 травня на базі освітньої платформи «У пошуках ідентичності».

Запрошені експерти:

Тарас Кононенко — доктор філософських наук, завідувач кафедри історії філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Микола Рябчук — кандидат політичних наук, провідний науковий працівник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАНУ, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року.

Повний запис дискусії— на Youtube-каналі освітньої організації “Культурний Проект”