Проекти

ФІЛОСОФІЯ НА ВИРІСТ.P4C

ПРО ПРОЕКТ


Події останніх років в Україні підняли питання про необхідність освіти та розвитку осмисленого способу життя для молодих людей, які потребують не лише розвитку креативного, але й критичного мислення. Методологія “Філософія для дітей” готує дітей до свідомої та відповідальної участі в демократичній системі, яка спонукає громадян самостійно приймати рішення.
Метою проекту є створення адаптованого до українських шкіл курсу навчання “P4C” для вчителів, які зможуть реалізувати цю методологію в пілотних школах України в рамках річного курсу.
Курс адаптації “P4C” є інноваційним для української системи освіти та базується на міжнародній методиці Метью Ліпмана, засновника “P4C”, який цікавився, зокрема, розвитком навичок обгрунтування, вивчаючи логіку. Віра в те, що діти володіють здатністю мислити абстрактно з раннього віку, змусили його переконатись, що залучення логіки до освіти дітей швидше допоможе їм покращити свої навички розумової діяльності.

Р4С


  • Підхід P4C – це рівновага критичного (логічного) + творчого (мистецтва) + піклування (екологічний вплив), де логіка є основною, а етика та мистецтво ґрунтуються на ній.
  • Класи P4C базуються на концепції “спільноті запиту “, де клас є таким, що веде до “питання, обґрунтування, підключення, обговорення, спрощення та розробкі методів вирішення проблем” серед дітей.
  • Метод P4C – це міждисциплінарний підхід до навчання та викладання на основі критичного мислення (логіка) + творчого мислення (мистецтва) – його можна додатково застосувати до всіх шкільних предметів в рамках креативних або логічних вправ. Для початкових класів важливо вивчати мистецтво, яке формує творче мислення, яке може бути застосоване в науці в подальшій освіті.

Куратор проекту – Надія Адаменко, викладач Національного педагогічного університету та експерт міжнародних програм “Філософія для дітей” (М. Ліпман), “Практичний філософ” (О. Бреніфер), “Освіта як практика свободи” (P. Freire) та інші, де філософія, в першу чергу, – здатність відображати світ і орієнтуватися в ньому.
Проект відбувається за підтримки:
Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises (HBCE) — організації, заснованої істориком та меценатом Гаральдом Біндером. HBCE підтримує ініціативи мистецтва, освіти і культури, та має на меті сприяти сталому розвитку цих напрямів в Україні. Конкурс Програми ґрантів НВСЕ спрямований на підтримку проектів громадських ініціатив в розмірі від 500 до 5000 євро, які реалізовуються в Україні. Також HBCE працює над створенням «Арт центру Фабрика повидла» у Львові, який на одній локації об’єднає різні види сучасного мистецтва та освітні практики.