Новини

Як архетипи, міфи і релігійні уявлення впливають на сучасну українську ідентичність?

Усвідомлення власної ідентичності — складний та водночас захопливий процес, у якому з мозаїки знань, відчуттів та сприйняттів формується цілісна картина світу.

Частиною цього процесу є наші міфологічні уявлення, вірування, віра. Для особистості та суспільства загалом важливо розуміти цю частину нашої ідентичності, як вона формується та що на неї впливає.

  • Як травматичні події сучасності впливають на зміну світогляду особистості, суспільства та формування ідентичності?
  • Яке архетипне значення мають земля, рід, родина в українській свідомості та як вони відображаються у літературі?
  • Чому в суспільстві зростає зацікавлення дохристиянськими віруваннями та як це відображається у сучасній літературі й попиті на неї?
  • Які існують маніпуляції щодо релігійної ідентичності українців, як їх долати?
  • На чому має базуватися становлення релігійної ідентичності українців?

Ці та багато інших питань обговорили зі слухачами Олена Романенко та Людмила Филипович під час відкритої онлайн-дискусії «Як архетипи, міфи і релігійні уявлення впливають на сучасну українську ідентичність?», яка відбулася 18 червня на базі освітньої платформи «У пошуках ідентичності».

Олена Романенко — докторка філологічних наук, професорка кафедри історії української літератури, теорії літератури й літературної творчості КНУ імені Тараса Шевченка. Фахівчиня в галузі історії та теорії української літератури, масової літератури, візуальних студій.

Людмила Филипович — докторка філософських наук, професорка, провідна наукова співробітниця Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАНУ, президентка Української асоціації релігієзнавців, викладачка низки українських університетів.

Повний запис дискусії — на Youtube-каналі освітньої організації “Культурний Проект”