Новини

Освітній серіал про ідентичність тепер у вільному доступі на MEGOGO

На платформі MEGOGO з’явилася перша частина освітнього серіалу про українську національну ідентичність, історичну і культурну памʼять та деколонізацію України.

Доступ до серіалу безкоштовний завдяки партнерству міжнародного медіасервісу MEGOGO та громадської організації “Культурний Проект”, яка реалізує в Україні освітній проєкт “У пошуках ідентичності”.

До створення відеосеріалу залучили 12 провідних українських науковців, які вивчають історію та культуру України. Серед них сучасна українська філософиня Наталія Кривда, історик Віталій Скальський, креативна директорка «Українського інституту» Тетяна Філевська, громадський діяч та дисидент Йосиф Зісельс, український філософ та письменник Тарас Лютий, докторка філологічних наук, професорка Олена Романенко, журналістка та телеведуча Дарія Гірна, дослідник історії та культури кримських татар Олексій Савченко.

У відеоконтенті експерти розкривають складні та важливі для українського суспільства теми:

  • Як формується національна ідентичність та які фактори на це впливають;
  • Якою має бути державна політика формування ідентичності;
  • Чому для нас важливим є переосмислення власної історії та свого минулого;
  • Для чого потрібна деколонізація в українській освіті;
  • Як українцям позбутися нав’язаних стереотипів, побудувати довіру одне до одного та деколонізувати самих себе.

“Ми вдячні команді MEGOGO за щире прагнення зробити український контент доступнішим для широкої аудиторії, – каже президентка ГО “Культурний Проект” Наталія Жеваго. – Сподіваємося, наш серіал допоможе українцям глибше дослідити українську історію, культуру та цінності, віднайти себе та своє місце у сучасному світі, зрозуміти причини того, що відбувається з нами нині”.

«На MEGOGO вже розміщено понад 3000 лекцій від провідних шкіл та інститутів для дітей і дорослих. Це відповідає нашій меті задовольняти потребу українців у якісній онлайн освіті у зручному форматі. Тому ми тішимось співпрацею з «Культурним Проектом», адже інтелектуальний та ціннісний освітній контент від докторів наук, професорів, культурологів та інших видатних діячів — особливо важливий для портфоліо MEGOGO. У нас сімейний медіасервіс, а тому ми впевнені, що відеосеріал припаде до душі і батькам, і дітям підліткового віку» — зазначила Валерія Толочина, маркетинг-директорка MEGOGO.

Освітній серіал складається зі 128 серій, перші 71 з них вже можна переглянути у додатку MEGOGO в розділі “Освіта” або на веб-сайті MEGOGO за посиланням.