Проекти

СЕМІНАР ФРАНСУАЗИ БАРБ-ГАЛЬ. ЯК РОЗМОВЛЯТИ З ДІТЬМИ ПРО МИСТЕЦТВО

ПРО ПРОЕКТ


Культурний Проект, Французький інститут та Національний музей мистецтв ім. Ханенків об’єднались в партнерстві навколо 5-денного семінара для вчителів, працівників музеїв, батьків “Як розмовляти з дітьми про мистецтво” від Франсуази Барб-Галь – французького педагога і мистецтвознавця, консультанта міністерства освіти Франції. Авторка познайомила слухачів із власною методикою роботи з дітьми різного віку. Підхід п. Барб-Галь спрямований на те, аби зробити мистецтво більш відкритим для дітей, створити для них можливість по-своєму розуміти художні твори, залежно від вікової специфіки сприйняття навколишнього світу.

Ініціатива Культурного Проекту досліджувала можливість впливу на дитячі програми, зокрема освітні програми музеїв, зосередившись на викладачах образотворчого мистецтва в школах і працівників музеїв, які безпосередньо вели дитячі програми.

Існувала потреба в тому, щоб оновити музейні програми, зробити їх більш сучасними і орієнтованими на світосприйняття дітей. Фокус було спрямовано на питання з відкритими кордонами, без готових відповідей, які б включали в себе і знання про мистецтво, і мислення як спосіб пізнання світу.

Семінар тривав з 15 по 19 лютого 2012 р. у Національному музеї мистецтв ім. Ханенків і передбачав лекції для широкої аудиторії та практикуми для спеціальної групи учасників.

Наслідком події стала над популярність Франсуази Барб-Галь в Україні, не менше ніж у Франції. Після події в Україні вийшла друга книга з серії «Як розмовляти з дітьми про мистецтво», права на переклад якої Культурний Проект отримав разом з Французьким інститутом в Україні та Софією Рябчук.