Новини

В пошуках ідентичності: від минулого до майбутнього

В Україні стартує освітній проєкт “У пошуках ідентичності”. В його межах планується провести низку онлайн-подій та створити дискусійну платформу для об’єднання української нації на основі спільного розуміння минулого, ідей та цінностей. Перша лекція проєкту відбудеться 21 лютого.
Проєкт реалізує громадська організація “Культурний Проект” за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI).
Дискусійна платформа “В пошуках ідентичності” відповідає на запит українців, які хочуть зʼясувати для себе причини подій, які відбуваються сьогодні, перезавантажити свої знання з української історії та культури та знайти відповіді на питання про коріння власної ідентичності.
До участі в проєкті запрошені відомі в академічних та публічних колах експерти/ експертки, науковці/ науковиці та представники/ представниці інтелектуальної еліти України. Наразі взяти участь погодилися Наталія Кривда, Віталій Скальський, Вахтанг Кебуладзе, Дмитро Горбачов, Тетяна Філевська, Олена Романенко, Йосиф Зісельс, Діана Клочко, Дарія Гірна, Тарас Лютий, Ілля Левченко, Віталій Щепанський.
“Усвідомлення українцями власної ідентичності є важливим чинником у боротьбі за незалежність. Саме завдяки збереженню і розвитку своєї культури, розумінню відмінності від народу держави-агресора українці відбулися як нація і спромоглися двічі за останнє сторіччя оголосити про Незалежність і утворення держави, – коментує виконавча директорка ГО “Культурний Проект” Тетяна Дубіч. - “Ми прагнемо дати відповідь на величезний запит української аудиторії, який маємо наприкінці другого року повномасштабної війни, розібратися: ким є українці, що у нас спільного і що нас розділяє, куди ми рухаємося і яким має та може бути наше майбутнє”.
Фокус проєкту спрямований переважно на регіони Півдня та Сходу України – Запорізьку, Одеську, Херсонську, Миколаївську, Сумську, Донецьку та Луганську області.
“Українська нація зазнала величезного руйнівного впливу від Російської імперії – через тривалу територіальну окупацію та агресивну колонізаторську політику. Це вплинуло на розмивання кордонів ідентичності представників та представниць української нації, нерозуміння власної агентності та байдужість до власної історії та культури, – розповідає керівниця проєкту “В пошуках ідентичності” Юлія Кравченко. – Ми вважаємо, що змінити цю ситуацію може системне просвітництво та залучення до діалогу про складні теми історичної та культурної памʼяті регіонів України, історія та минуле яких спотворювалися російською пропагандою”.

Події

У межах проєкту заплановане проведення 12 онлайн-лекцій та 6 панельних дискусій, взяти участь в яких зможуть усі охочі. Перша лекція матиме назву “Чому важливо говорити про ідентичність в умовах війни? Культурна ідентичність”.
Зустріч проведе Наталія Кривда — докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, сучасна українська філософиня та публічна інтелектуалка.
Лекторка обговорить з учасниками, що таке українська ідентичність, як вона формувалася під впливом різноманітних чинників і чому знання про власну ідентичність роблять українців сильнішими. Особлива увага буде приділена питанню взаємозв'язку між національною безпекою та рівнем усвідомлення громадянами своєї ідентичності.
Подія відбудеться 21 лютого о 19.00 на платформі Zoom. Доєднатися до неї можна за лінком.
23 лютого також відбудеться лекція Віталія Скальського “Як ми тут опинилися? Магістралі і манівці української історії ХХ сторіччя”, а 27 лютого — онлайн-дискусія “За що ми воюємо? За ідентичність, за територію, за історію, за культурну спадщину?” за участі Наталії Кривди та Віталія Скальського.
Проєкт у соцмережах: