Новини

Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості

Зараз українці проживають не тільки досвід великої, страшної війни, але водночас перебувають в епіцентрі динамічних змін, що зумовлюють єднання українського суспільства.

Ці зміни засновані на цінностях громадянського суспільства, які ми виборюємо та захищаємо. Становлення ідентичности є тривалим і складним процесом, а її осмислення є ще складнішим. Якщо ми хочемо стати успішними як політична нація — маємо усвідомити свою єдність, спільну ідентичність.

Про це Вахтанґ Кебуладзе розповідав під час відкритої онлайн-лекції «Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості». Подія відбулася 12 березня в межах дискусійної платформи “У пошуках ідентичності”.

Вахтанґ Кебуладзе — український філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст із феноменології. Доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Член Українського ПЕН. Лавреат премії імені Юрія Шевельова.

Він обговорив зі слухачами кілька важливих питань:

- що таке політична нація;

- чому для нас важливе усвідомлення спільної ідентичності української політичної нації і прийняття її з усією розмаїтістю;

- про довіру як цінність, притаманну демократичним суспільствам;

- про свободу, безпеку та відповідальність;

- чому необхідно переосмислювати історію та вчитись комунікувати її світу так, щоб стати зрозумілішими;

- роль інтелектуалів у формуванні національної/громадянської ідентичності.

Повний запис лекції — на Youtube-каналі освітньої організації “Культурний Проект”