Проекти

НХШ. МЕДІА АРТ ДЛЯ ПРАКТИКІВ

ПРО ПРОЕКТ


Курс «Нова художня школа: медіа-арт для практиків» мав на меті заповнити освітню прогалину, що існувала в Україні у галузях історії, теорії та практики медіа-арту – популярного явища співпраці науки, техніки і мистецтва, що вже більше ніж півстоліття існує у світовому художньому контексті.
Культурний Проект прагнув створити цілісний освітній процес, який дасть вичерпні відповіді на наступні питання: що таке медіа-арт? хто такий медіа-артист? за допомогою яких новітніх технологій створюється медіа-арт, яка історія взаємовідносин науки, техніки і мистецтва? яку історію розвитку має медіа-арт у всесвітньому арт-просторі та в Україні? на які жанри та підвиди поділяється медіа-арт? які закордонні і вітчизняні інституції та фонди підтримують художників, що прагнуть працювати у сфері медіа-арту? які фестивалі медіа-арту існують у світі та в Україні? як правильно заповнювати аплікаційні форми для участі у грантових конкурсах та фестивалях?
Даючи відповіді на ці та інші запитання своїм досвідом ділились експерти з Великої Британії, США, Австрії, Польщі, Росії та України.
Працюючи з мистецьким середовищем, команда Культурного Проекту розуміла, що теорія, яка пропонувалась, мала природньо підкріплятись сильною школою практиків. Наступним кроком став аналіз складових того, що мало відбутись в середовищі, щоб можна було визначити існування медіа мистецтва в Україні: постійно діючий відкритий лекторій, медіа архів, дослідницька та критична база і школа медіа мистецтва для художників. На той час повністю була відсутня ланка спільноти медіа художників, місце зустрічі медіа митців з критиками в теоретичному полі освітньої платформи.
Важливо, що вплив школи відбувся не тільки в кількості нових медіа проектів і в освіті художників, а в утворенні мережі контактів художників між собою, які й до сьогодні обмінюються досвідом.

Детальніше