Новини

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА В РАМКАХ МІЖНАРОДНОГО МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ ODESSA CLASSICS

ГО Культурний Проект підготував освітню програму в рамках Міжнародного музичного фестивалю ODESSA CLASSICS. Протягом 10 днів — від 1 до 10 червня — українські слухачі почують виступи світових зірок та колективів, таких як Берлінський Камерний оркестр, Даніель Хоуп, Штефан Владар, Дмітрій Ашкеназі та інші. Серед учасників фестивалю — віртуозні українські виконавці та молоді таланти, чиї імена лише набувають популярності. Фестиваль об’єднує різні сфери мистецтва — від літератури до театру, але головну роль, звісно, відводять музиці.
Освітня програма від лекторів Культурного Проекту стане супроводом до музичних подій та представить слухачам глибокий екскурс в творчість таких геніїв, як Бах чи Мессіан, познайомить із феноменом музичного Відня ХІХ століття та пояснить еволюцію класики, як терміну, явища та буденності.
Лекції пройдуть в галереї сучасного мистецтва Invogue (Одеса, вул. Єкатерининська, 25). Вхід безкоштовний.

Експертами виступають:
Віталій Вишинський — композитор, музикознавець, піаніст, кандидат мистецтвознавства. Доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Лектор Культурного Проекту. Знається і на класиці, і на сучасній музиці, читав цикл лекцій «Звук» в арт-просторі OK-project в Closer. Пише композиції для фестивалів сучасного музичного мистецтва, що проходять в Україні та за її межами.
Анна Гадецька — музична культурологиня, кандидатка мистецтвознавства. Старша викладачка кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Лекторка Культурного Проекту. Програмна директорка OPEN OPERA UKRAINE. Виступає авторкою та ведучою багатьох мистецьких проектів, присвячених старовинній музиці.
Ірина Ягодзинська — кандидатка мистецтвознавства, музикознавчиня. Старша викладачка на кафедрі теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка. Лекторка Культурного Проекту. Досліджує питання семіотики, проблеми взаємодії вербальних та невербальних художніх практик.
Олексій Войтенко — композитор, музикознавець, кандидат мистецтвознавства. Викладає в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського. Лектор Культурного Проекту. Досліджує теорію оркестровки, теоретичні та методологічні проблеми композиторської творчості. Пише музику для багатьох фестивалів та виконавців як в Україні, так і закордоном.

Розклад програми:
  • 29 травня о 17:00
Лекція Анни Гадецької «Класика work in progress: перезавантаження».
  • 30 травня 17:00
Лекція Віталія Вишинського «Арія з варіаціями: Бах, Тарковський, Пярт».
  • 3 червня 17:00
Лекція Ірини Ягодзинської «Звуковий образ міста: музичний Відень XIX сторіччя».
  • 4 червня 17:00
Лекція Олексія Войтенка «Миті вічності в музиці Олів’є Мессіана».

Повна програма фестивалю доступна за покликанням: http://ua.odessaclassics.com/programa
Освітня програма відбувається за підтримки почесного громадянина Одеси та Одеської області Гриневецького Сергія Рафаїловича.