Новини

Микола Лисенко та Київська громада: мистецтво як зброя в боротьбі за українську ідентичність

Унікальність постаті М. Лисенка в українській культурі полягає у його чіткій ідейній спрямованості та багатогранності сфер і способів втілення своїх задумів. Він, як і інші члени Київської Громади, добре розумів роль культури у питанні існування нації. Саме тому сьогодні, в епоху аполітичних тенденцій серед артистів, М. Лисенко є для нас гостро актуальним прикладом того, наскільки потужною зброєю може стати мистецтво у боротьбі цілого народу за ствердження своєї національної ідентичності.

Саме цій темі Катерина Антонова-Колесник, кандидатка мистецтвознавства та лисенкознавиця присвятила дев’яту відкриту лекцію проєкту «Українська культурна еліта в боротьбі за українську націю».

Лекція відбулася 26 жовтня на платформі Zoom. Відеозаписи лекції про Миколу Лисенка та всіх лекцій, що вже відбулися, викладені на YouTube каналі “Культурного Проекту”.

«Українська культурна еліта в боротьбі за українську націю» – серія відкритих лекцій, спільно організована “Культурним Проектом” та Музеєм видатних діячів української культури. Фахівці з історії української культури розповідають, як українські поети, музиканти, письменники, публіцисти, перекладачі, актори та драматурги боролися за українську націю засобами культури.